Wakacje z maluchem – część I

Kochani!

Wreszcie zawitało do nas piękne lato, a wraz z nim plany wakacyjne

Niektórzy rodzice mówią, że wakacje z dzieckiem nie mają nic wspólnego z wypoczynkiem  Ale jeśli planujecie dłuższy wyjazd, przebiegnie on na pewno o wiele spokojniej, jeśli zawczasu się do niego przygotujecie i przemyślicie strategię snu Waszego małego kompana podróży.

Przygotowałam dla Was serię porad, jak wypocząć i zaznać urlopowych atrakcji, dbając jednocześnie o sen Waszego malucha

 

Dzisiaj Część I – Pobyt u rodziny lub znajomych

Jeśli wybieracie się w odwiedziny do bliskich lub z bliskimi, warto określić na samym początku, jakie są Wasze nienaruszalne zasady w kwestii snu Waszego dziecka. Rodzina czy znajomi często nie wiedzą, ile pracy kosztowało Was wypracowanie zdrowych nawyków snu maluszka lub nie są świadomi, jak ważne jest, aby miał czas wypoczynku w ciągu dnia i o odpowiedniej porze pójść spać. Nie bójcie się wytłumaczyć, jak ważne jest dla Was zachowanie pewnych przyzwyczajeń panujących na codzień i postępujcie w zgodzie ze sobą i Waszym szkrabem.

Oto kilka wskazówek do refleksji:

• Przestrzeń do spania dla malucha – czy jest osobne pomieszczenie, gdzie dziecko może spokojnie spać bez gwaru biesiadujących? Czy może wygodniej jest zatrzymać się w hotelu?
• Regularny plan dnia, drzemek – czy będziesz w stanie zapewnić dziecku jego drzemki, kosztem ewentualnych planów współtowarzyszy? Czy jest spokojne miejsce, gdzie będzie mogło się zdrzemnąć?
• Elastyczny plan dnia – czy rodzina lub znajomi będą mogli nieco dostosować się do Waszego planu dnia? Np. czy możecie zjeść wcześniej obiad, aby położyć dziecko na drzemkę lub wybrać się na spacer, kiedy z niej wstanie? Pomyśl, jak możesz uczestniczyć we wszystkich atrakcjach nie rezygnując całkowicie z planu dnia maluszka.

Niezbędniki, czyli co zawsze warto wziąć ze sobą:

Aby dać dziecku poczucie bezpieczeństwa i powiązania z domem, warto spakować do walizki jego ukochane rzeczy:
• Biały szum (może to być aplikacja w telefonie lub tablecie, radio ustawione pomiędzy stacjami)
• Ukochana przytulanka
• Ulubione zabawki i książeczki (3 powinny Wam wystarczyć na cały wyjazd)
• Prześcieradło dziecka i śpiworek (dostosowany oczywiście do temperatury miejsca, w którym będziecie wypoczywać) – znajome zapachy zapewnią poczucie domowego otoczenia
• Wygodne piżamki

 

Już za kilka dni kolejna część, a w niej na co zwrócić uwagę przy pobycie w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *